اصول مسواک زدن

درمان طبیعی دندان درد
ژوئن 20, 2016
نگهداری از دندان مصنوعی
ژوئن 20, 2016
Rate this post

اصول مسواک زدن

 

 

هر کاری اصول خود را دارد که اگربه درستی انجام نشود مشکلات زیادی را به وجود می اورد یکی از این کارها مسواک زدن است که در عین سادگی اصولی دارد که باید ان ها رعایت شود
اول دندان‌هايتان را نخ بکشيد. سپس سر مسواک‌تان را خيس کنيد و کمي خميردندان حاوي فلورايد روي آن بماليد.
شستن زیاد دهان در هنگام مسواک زدن سسب می شود که خمیر دندان نتواند کار خود را انجام دهد و مواد پاک کنندگی خود را از دست می دهد در هنگام مسواک زدن یک لیوان داشته باشید و با همان مقدار اب دهان خود رابشووید و فقط که خمیر را بیرون دهید
مسواک زدن فقر دندان را تمیز نمی کند بلکه نخ دندان هم باید استفاده شود
در هنگام مسواک زدن حتما زبان خود را تمیز نمابیید زیرا باکتری های موجود بر روی زبان هم باعث بوی بد دهان می شود و هم به دندان های شما اسیب می زنند روی سطح زبان که حتما باید مسواک کشیده شود و لای پُرزهای زبان نیز تمیز گردد. البته این کار باید آهسته و آرام انجام شود تا به به بافت زبان آسیبی وارد نشود.
هر سه ماه یک بار مسواک خود را عوض نمایید زمانی که به مدت طولانی از یک مسواک استفاده می کنید، شکل آن تغییر کرده و از فرم طبیعی خود خارج می شود. در نتیجه نمی تواند تمام قسمت های دندان ها را تمیز کند.
بهتر است بدانید که بعد از سه ماه استفاده از مسواک، تاریخ مصرف آن تمام می شود، یعنی اینکه مسواک از شکل می افتد و نمی تواند دندان ها را به خوبی تمیز کند..
دندانها نباید را با حرکات افقی مسواک زد. زمانی که مسواک را از چپ به راست روی دندان ها می کشید، مسواک به نقاطی که محل تجمع کثیفی است و نقاطی که در معرض بزاق زیاد و در نتیجه جرم هستند نمی رسد و به این ترتیب کلید پوسیدگی زده می شود.
مسواک را از بالا به سمت پایین روی دندان ها بکشید. برای سطوحی که برای جویدن استفاده می شود، استفاده از مسواک با حرکات افقی اشکالی ایجاد نمی کند.
دندان ها را با فشار زیاد می سابید
از دیگر اشتباهات افراد هنگام مسواک زدن این است که، دندان را با موکت یا فرش اشتباه می گیرند. در نتیجه تصور می کنند مسواک فرچه هست و دندان ها فرش. به این ترتیب به جان دندان ها می افتند و با قدرت زیادی آنها را می سابند. اما توجه داشته باشید که فشار دادن مسواک روی دندان ها، راه مناسبی برای تمیز کردن جرم ها نیست.
زمانی که مسواک را با فشار زیاد روی دندان ها می کشید، احتمال آسیب به مینای دندان و عقب رفتن لثه ها وجود دارد. در این صورت نیز دندان ها نسبت به سرما حساس می شوند.
بهترین روش این است که مسواک را به آرامی و از بالا به پایین روی سطح دنداها بکشید. حرکات افقی برای دندان های آسیا بلامانع است.
استفاده از مسواک های سخت (با موهای زبر) به اضافه خمیردندان زیاد و سابیدن زیاد دندان ها، باعث آسیب جدی به مینای دندان می شود. بهترین کار این است که از مسواک های نرم استفاده کنید و حین مسواک زدن، آن را با قدرت زیاد روی دندان ها نکشید
زمان مسواك‌زدن باید پنج دقیقه طول بكشد. بعضی افراد به جای شب مسواك‌زدن، صبح مسواك می‌زنند که این کار فایده ندارد.