خدمات

ایمپلنت


ایمپلنت پین های باریکی هستند که از تیتانیوم خالص ساخته شده و درون استخوان فک گذاشته می شوند و روی آن روکش سوار می شود. حدود 3 تا 6 ماه لازم است که ایمپلنت به استخوان متصل شود. در صورت نبودن استخوان کافی از پیوند استخوان استفاده می شود. بهترین زمان جهت ایمپلنت 2 ماه بعد از کشیدن دندان می باشد ولی اگر از زمان جایگذاری طولانی تر گردد مانعی وجود ندارد. هزینه ی ایمپلنت بسته به کشور سازنده متفاوت است. در این مرکز از ایمپلنت های کره ای , آلمانی و آمریکایی با توجه به درخواست بیمار استفاده میشود. درمان ایمپلنت برای همه ی بیماران به غیر از دیابت کنترل نشده , بیماری شدید لثه امکان پذیر است. بعد از درمان جراحی استفاده از مسکن و دهان شویه و آنتی بیوتیک توصیه می شود و معمولا عوارض خاص دیگری ندارد. ی ک هفته بعد از جراحی بخیه کشیده می شود و تا زمان جایگذاری روکش ها مراجعه به دندانپزشک لازم نیست. در این مرکز ایمپلنت توسط دکتر متخصص جراحی لثه و ایمپلنت صورت می گیرد.

ارتودنسی


ارتودنسی علم تصحیح روابط نامناسب فک و دندان و جفت و ردیف کردن دندان های نامنظم است. درنهایت، با انجام ارتودنسی مشکلات مربوط به نظم، ترتیب و قرارگیری دندان ها در فک برطرف شده و فرد می تواند با کیفیت بهتری غذا بخورد و از زیبایی بیشتری هنگام صحبت کردن و لبخند زدن برخوردار باشد. مدت زمان درمان بستگی به نوع درمان و سن بیمار دارد ولی به طور معمول از یک سال و نیم تا دو سال و نیم طول میکشد. بهترین زمان جهت درمان در حین رشد ساختارهای صورت می باشد ولی در همه ی سنین امکان درمان وجود دارد. ارتودنسی به دو صورت متحرک و ثابت بسته به تشخیص پزشک انجام می شود. بیمارانی که متقاضی درمان ارتودنسی هستند باید بهداشت خوبی داشته باشند , چراکه سیم های درون دهان سبب گیر مواد غذایی و پوسیدگی می شوند که با رعایت بهداشت این مشکل قابل حل است در این مرکز درمان ارتودنسی توسط دکتر متخصص ارتودنسی انجام می گیرد.

اندودنتیکس


تخصصي از دندانپزشكي است كه علوم پايه و كلينيكي آن شامل تشخيص، پيشگيري و درمان بيماريها وصدمات پالپ و بافتهاي اطراف ريشه مرتبط با پالپ مي باشد. درمان پالپ دندان با نامهاي روت كانال، اندو، عصب كشي و... شناخته مي شود كه اين معمول ترين درماني است كه توسط متخصصين اين رشته انجام مي شود. بيان اينكه دنداني احتياج به معالجه ريشه دارد و يا به اصطلاح عاميانه عصب كُشي يا عصب كِشي شود در بسياري از بيماران ايجاد هراس و اضطراب مي كند و اغلب ترس آنها ناشي از مطالب نادرستي است كه در اين زمينه شنيده اند. بسياري از بيماراني كه جهت خلاصي از درد فوراً اقدام به كشيدن آن نموده اند، بعداً پشيمان شده و آرزو مي كنند كه اي كاش با معالجه ريشه، دندان را نجات داده بودند. خصوصاً آنهايي كه جهت جايگزيني آن دندانها با پروتزهاي ثابت از هزينه گران اين خدمات آگاهي مي يابند.

زیبا سازی دندان ها


شاخه ای است که به بهبود عملکرد و ظاهر دندان های فرد می پردازد. آمیزه ای از هنر و علم است که باعث ایجاد ظاهری زیبا , سلامت دندان ها و لبخندی دلنشین می گردد , بنابراین در لفظ کلمه همه ی دندانپزشکان به دنبال زیبا سازی دندان ها می باشند. سفید کردن دندان ها یکی از شایع ترین روش های به کار گرفته شده در دندانپزشکی زیبایی است با این که داروهای سفید کننده ی دندان زیادی را بدون نسخه می توان از داروخانه ها تهیه کرد, ولی مواد سفید کننده ای که دندانپزشک به کار میبرد ماندگاری و سفید کنندگی بیشتری دارد. شکل دادن به مینای دندان , پستی و بلندی های آن را از بین میبرد تا دندان ها زیباتر جلوه کند , که این کار با مواد همرنگ دندان (کامپوزیت) بدون آسیب به مینای دندان انجام می شود. ایجاد طرح لبخند روشی برای تصحیح دندان های کج و خمیده , دندان های شکسته , دندان های ترک دار و دندان هایی که روی هم درآمده اند , است که فقط در یک جلسه تصحیح می شود. حتی این روش برای افرادی که ارتودنسی دارند نیز قابل استفاده است و برگشت ناپذیر است. لامینیت , روکشی یک سطحی از جنس چینی (پرسلن) می باشد که به طور مستقیم به دندان ها چسبانده می شود و زیبایی همانند دندان طبیعی به بیمار میبخشد. جهت ساخت روکش های زیبایی از مواد مختلفی استفاده می شود که از نظر استحکام و درخشندگی متفاوت می باشد و به کارگیری آن ها بستگی به نظر دندانپزشک و بیمار دارد که از آن جمله میتوان روکش های زیرکونیا , ایمکس و ... را نام برد. در این مرکز خدمات زیبایی ارائه می شود